„Вихрен” победи „Левски” в Чепинци с 3:0 и е едноличен лидер в ЮЗ трета лига

С голове на Даниел Златков, Димитър Макриев и Руслан Иванов отборът на „Вихрен” (Сандански) спечели мача си от 26-ия кръг за първенството на ЮЗ трета лига с 3:0 като гост на „Левски” (Чепинци). Като цяло мачът се водеше от футболистите на санданския тим, които оставиха добри впечатления с играта си. „Вихрен” е отбор, в който играят много опитни футболисти, преминали през именити отбори от професионалните групи. Първият гол в срещата бе отбелязан във 2-рата минута след центриране от фаул и включилият се в помощ на нападението централен защитник Даниел Златков простреля вратаря на домакините Стефан Борисов за 0:1. Вторият гол в срещата бе отбелязан в 43-тата минута отново след изпълнение на ъглов удар от страна на Даниел Пехливанов и с глава опитният Димитър Макриев покачи на 0:2. През второто полувреме в игра влезе Руслан Иванов, който внесе спокойствие в средата на терена. Именно той след отлично изпълнен фаул от 20-ина метра изпрати топката неспасяемо в мрежата на влезлия в игра вратар на домакините Божидар Станимиров за 0:3. Две минути по-късно Руслан Иванов отново от фаул от 20-ина метра извиси майсторски топката над изградената стена от отбора на „Левски” и насоченото кълбо под напречната греда бе избито с вещина от резервния вратар Божидар Станимиров. Със спечелените три точки в Чепинци футболистите на „Вихрен” вече са едноличен лидер в таблицата на ЮЗ трета лига с 61 спечелени точки, 2 повече от втория „Марек”, който завърши 0:0 на стадион „Бончук” срещу отбора на „Ботев” (Ихтиман), 9 точки пред третия ФК „Кюстендил” и 9 пред 4-тия „Беласица” (Петрич), които са с мач по-малко.

„Доволен съм от играта на футболистите, на които гласувах доверие в този мач. Не ползвах срещу „Левски” (Чепинци) капитана Вальо Георгиев заради направена операция и болния вратар Веселин Ганев. Търсехме начин за отбелязване на ранен гол. След 2:0 в наша полза се поуспокоихме и третият гол внесе пълно спокойствие в отбора. Вече мислим за следващия ни мач – дербито срещу ФК „Кюстендил”, който ще трябва да изиграем на 17 април на градския стадион в Сандански”, сподели старши треньорът на ФК „Вихрен” Петър Златинов. „Щом сме загубили, значи има причини за това. Една от тях е необективното съдийство на главния съдия Любомир Вушовски. Не можахме да разчитаме на куп основни футболисти в този мач по много причини. Добро впечатление ми направи отборът на „Вихрен”. Атанас Чепилов беше неудържим по десния фланг и центрираше много удобни топки. Опитният Даниел Златков и младият Иван Макриев са много добра двойка централни защитници. Влезлият в игра Руслан Иванов остави отлични впечатления с играта си, като отбеляза много красив гол, а веднъж от фаул в стил Роналдо озори нашия вратар Божидар Станимиров, който майсторски отклони насоченото кълбото под напречната греда”, сподели изпълнителният директор на „Левски” (Чепинци) Младен Трайков.