Волейболният Марек спечели и второто югозападно дерби

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) спечелиха и второто за сезона югозападно дерби. Воденият от Виктор Карагьозов се наложиха над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:16, 24:26, 25:16, 25:14) в мач от девети кръг.

Марек е втори с 16 точки (5 победи, 3 загуби), Пирин е седми с 1 точка (7 поражения). Така дупничани не допуснаха противника да вземе реванш за загубата с 1:3 гейма от втори кръг. Домакините демонстрираха повече волейболни аргументи и заслужено взеха победата.

Отначало разложани поведоха за кратко, след това играта продължи равностойно. Ролите се размениха и домакините спечелиха гейма след пълно превъзходство. Втората част тръгна идентично. Впоследствие възходящата линия на дупничани продължи, но след 18-та точка момчетата на Северин Димитров набраха инерция. До края те имаха превес и в крайна сметка изравниха резултата.

В следващите два гейма момчетата на Виктор Карагьозов не си позволиха повече грешки и колебания и бяха безапелационни към съперника. Така Марек спечели и второто югозападно дерби за сезона. Най-резултатен бе Илиян Преспов с 24 точки (2 аса, 1 блокада), с 18 точки приключи Светослав Иванов (2 аса, 5 блокади). За съперника Александър Симеонов се отчете с 14 точки (1 блокада).