Волейболният Миньор с трета поредна победа, срази тима на Стойчев-Казийски

Тимът на Миньор (Перник) записа трета поредна победа в Западната група на второто ниво на шампионата по волейбол при мъжете – Висшата лига.

Възпитаниците на Мартин Михайлов се наложиха като гости над Волейболна академия „Стойчев-Казийски“ с 3:1 (28:30, 25:20, 25:21, 25:21) в мач от трети кръг на първенството. Перничани са лидери в класирането с 9 точки (3 победи), ВАСК са пети с 3 точки (1 успех, 2 поражения), предаде Sportal.

Гостите бяха водещи през по-голямата част от времето (15:13), след което играта продължи точка за точка. Състезателите от миньорския град дръпнаха в резултата впоследствие, но отново не удържаха темпото и в крайна сметка домакините спечелиха частта след пет геймбола. Това мотивира момчетата на Никола Димитров в следващите минути, но след 5:3 перничани съумяха да обърнат и да поемат изцяло инициативата. До края на двубоя Миньор почти не срещна проблеми и записа нова триточкова победа.