Волейболният Пирин с победа над Славия в контрола

Мъжкият отбор на Пирин (Разлог) отбеляза победа в проверките на българска земя преди новия сезон в efbet Супер Волей. Волейболистите, водени от Благовест Катранджиев, се наложиха като гости над Славия с 4:1 гейма в столичната зала „Панайот Пондалов“.

Следващата седмица предстои втора контрола между двата тима. Този път домакини ще са разложани, а приятелският мач ще се играе на 13 октомври от 17:00 часа в зала „Септември“. Преди дни пиринци бяха на международен турнир в Сърбия, където отбелязаха три загуби.
Проверките са част от подготовката и на двата състава за старта в първенството на елита.

Пирин гостува на Нефтохимик 2010 (Бургас) в първия кръг. Тимът на Славия играе с Хебър (Пазарджик), но мачът е отложен, поради участието на българския първенец в Шампионска лига.