В Гоце Делчев четата на Иван Редовски изкачи четири пъти Пирин

Страхотен мач изиграха футболистите на Балкан (Ботевград), гостувайки на градския стадион в Гоце Делчев на местния Пирин. В 23-та минута при образцова контраатака на балканци Павел Петков бе спънат вътре в наказателното поле на домакините и главния съдия Венцислав Митрев отсъди дузпа, която Дейвид Йорданов превърна в гол за 0:1. В 35-та минута П. Петков след самостоятелен рейд се справи с изпречилите му се футболисти на Пирин и простреля Любомир Георгиев за 0:2. При този резултат приключи първата част на мача.

След почивката първи успяха да отбележат гол футболистите на домакините. Това стана в 47-ма минута, след като при меле пред наказателното поле на гостите Иван Макриев изпрати топката зад вратаря Слави Матин за 1:2. Играта ставаше все по-напрегната. Не липсваха и грубости на терена. В 70-та минута И. Макриев влезе грубо срещу капитана на Балкан Емил Колев, нарани го и главният съдия съвсем справедливо му показа втори жълт и червен картон, като така неврокопчани останаха с човек по-малко на терена но края на мача. В даденото 4-минутно продължение от арбитъра Венцислав Митрев нови голове във вратата на домакините вкараха Павел Петков след самостоятелен рейд и Виктор Гоцев при образцова контраатака на балканци.

След мача старши треньорът на Балкан Иван Редовски сподели: „Никога друг път не съм виждал отбора на Пирин (ГД) в такова състояние – показаха изключително слаба игра. Нашите футболисти надиграха тотално домакините и съвсем справедливо ги победиха с 4:1. Тази победа бе необходима за нас, защото във всяко първенство сме били един от силните отбори в групата”.