В среща на дублиращите отбори: Ботев победи ЦСКА в контрола

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над ЦСКА София в контролна среща при дублиращите отбори. Спарингът се игра на централния стадион в град Раковски и премина под диктовката на домакините. С попадения  Монир Ал Бадарин и Самуел Акере през първата част „канарчетата” съвсем заслужено се поздравиха с победата. Още в третата минута Емануел Уме се отскубна отдясно по атаката и стреля, но вратарят на червените изби. Последва неточен удар на столичани след корнер, а в 17-ата минута удар на ТочуквуНнади мина покрай целта.В 25-ата минута Уме демонстрира своята скорост и навакса изоставане от бранител, изпревари го и шутира от 15 метра, но по земя и вратарят спаси. В 31-ата минута удар на Даниел Гичев от близка дистанция бе избит от стража с крак. Натискът на Ботев даде нужния ефект в 34-ата минута. След многоходова акция на “канарчетата” топката се озова в Монир Ал Бадарин, който на няколко метра от вратата стреля и кълбото влетя в мрежата за радост на около 150 зрители, дошли да наблюдават своя любим отбор. Три минути по-късно “жълто-черните” стигнаха и до втори гол. Лъчезар Балтанов центрира отлично от фаул към наказателното поле на гостите, където на задна греда Самуел Акере с летящ плонж с глава се разписа за 2:0. След почивката в дублиращите отбори на Ботев и ЦСКА бяха извършени множество смени, като с течение на времето в игра се появиха всички налични играчи. В първите минути двата тима си размениха по един опасен удар от фаул, но и в двата случая топката мина покрай вратата. В 64-ата минута “червените” бяха близо до намаляване на резултата, но след кратко меле и удар от близо топката по чудо не влетя в мрежата. В 72-ата минута Константин Павлов се отчете с индивидуален рейд, завършил с неточен удар.  След мача наставникът на червените, известният футболен специалист Стамен Белчев, сподели: „Доволен съм от старанието на момчетата. Като цяло в срещата, особено през  първите 15 минути, стояхме много добре. Отстъпихме постепенно инициативата на домакините, допуснахме две колективни грешки и ни бяха отбелязани два гола. При първия гол вратарят изрита неправилно топката, а при втория допуснахме грешка след центриране от фаул. През втората част на мача играта се поизравни. Липсваха чисти голови положения пред двете врати. В контролния мач, първи за зимната подготовка, дадох шанс общо на 25 футболисти, от които трима вратари и 22 полеви играчи. През зимата привлякох петима млади футболисти от школата,  набор 2006, и един набор 2007. Следващият ни контролен мач ще бъде в Ботевград срещу местния Балкан.”