Голова фиеста под Хисарлъка! ФК “Кюстендил” на крачка от загуба

Снимка: sportal.bg

С две попадения се отличи Евгени Гроздин

Истинска голова фиеста сътвориха отборите на ФК “Кюстендил” и “Балкан” (Ботевград) в мач от 26-ия кръг на Югозападната трета лига. На стадион “Осогово” двата тима завършиха при резултат 3:3, като играчите демонстрираха много добри умения и реализираха впечатляващи попадения. Домакините започнаха двубоя повече от отлично, след като още в 3-тата минута Евгени Гроздин вкара за 1:0. Десетина минути по-късно Павел Петков възстанови равенството, след като майсторски изпълни пряк свободен удар. Това не допадна на играчите на Николай Николов-Чезето и те отново излязоха напред в резултата, като отново Гроздин се разписа за 2:1 в 23-тата минута. При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка, а след подновяването на играта паднаха още 3 попадения. Най-напред гостите от Ботевград стигнаха до 2:2 след красиво изпълнение на Йордан Апостолов в 52-рата минута. Последва натиск на кюстендилските футболисти, но вместо гол във вратата на “Балкан” се стигна до ново попадение в тяхната вратата, пазена от Борис Груев. В 80-ата минута при контраатака на гостите Ангел Ангелов изведе „Балкан” за 2:3. Радостта на „Балкан” обаче трая само 3 минути, когато реферът Вангел Вангелов отсъди дузпа за нарушение на футболистите от Ботевград в своето наказателно поле, а голмайсторът на кюстендилци Александър Александров-Аци не трепна от бялата точка и фиксира равенството 3:3 – резултат, при който завърши мачът въпреки даденото 7-минутно продължение заради спиране на играта в 72-рата минута. Тогава вратарят на „Кюстендил” Борис Груев – в опит да изчисти топката при едно центриране в наказателното поле – вместо топката неволно удари капитана на „Балкан” Петър Василев. С това равенство, което за ФК “Кюстендил” е грешна стъпка по пътя към Втора лига, продължава да е на четвърта позиция с актив от 52 точки и е на 6 зад водещите два тима – “Марек” и “Вихрен”. В следващия кръг ФК “Кюстендил” гостува в дербито на кръга на “Вихрен” (Сандански). Двубоят е на 17 април, събота, от 16 часа.