Гол на Чочев и спасителна дузпа от Наумов! ЦСКА надви „Пирин” с 1:0

ЦСКА победи с 1:0 „Пирин” (Благоевград) в мач от 17-ия кръг на efbet лига, изигран на ст. „Бистрица“.
Победния гол за „армейците“ отбеляза Ивайло Чочев в добавеното време на първата част. С отразена дузпа през второто полувреме пък блесна капитанът на ЦСКА Даниел Наумов.
В началните минути на мача Брахими пропусна чиста възможност за гостите след добро центриране на Занев. В 20-ата минута съставът на „Пирин” имаше претенции за нарушение на Пиргов в близост до наказателното поле, но съдията отсъди симулация и вдигна жълт картон на Брахими.
Малко по-късно отново Брахими изпрати нисък удар по посока вратата на Даниел Наумов, който премина до десния страничен стълб. В 28-ата минута след хубав пробив Ангел Бастунов стреля по диагонал от границата на наказателното поле, но кълбото излезе в аут.
В 37-ата минута Брахими отбеляза гол, който обаче беше отменен след намеса на ВАР за засада. ЦСКА отвърна с мощен удар на Денислав Ангелов, спасен от Хенгелман. Малко по-късно в добавеното време на първата част капитанът на гостите Бодуров фаулира Ангел Бастунов, а съдията посочи бялата точка. От дузпата Ивайло Чочев отбеляза осмото си попадение от началото на сезона и изведе „армейците“ напред!
Второто полувреме започна с впечатляващ спринт на Денислав Ангелов, който надбяга бранителите на „Пирин” с лекота и беше много близо до отбелязването на гол, но вратарят Хенгелман изчисти пред краката на нападателя около метър пред голлинията.
В 68-ата минута Лазар Марин извърши нарушение в наказателното поле, заради което гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Манолев опита късмета си от 11-те метра, но капитанът на ЦСКА Даниел Наумов имаше последната дума в ситуацията и отрази блестящо. До края двата отбора си размениха по един опасен удар, дело на Ивайло Климентов за ЦСКА и Карачанаков за „Пирин”.
След победата „армейците“ са на 10-ата позиция в efbet лига с актив от 18 точки след 17 мача. В 18-ия кръг тимът на старши треньора Николай Киров гостува на „Черно море” в понеделник (06.12.) от 14,30 ч. на ст. „Тича“ във Варна.

Стартовите състави на двата отбора:
ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Г. Ангелов, 3. Пиргов, 87. Петров, 24. Марин, 7. Топузов, 18. Чочев, 37. Мартинов, 10. Русев, 20. Бастунов, 9. Д. Ангелов.
„Пирин”: 12. Хенгелман, 38. Дюлгеров, 31. Станоев, 7. Брахими, 5. Бодуров, 3. Занев, 18. Дяков, 29. Костов, 11. Манолев, 14. Николов, 6. Попев.