Дупничанката Елица Василева най-резултатна за победата на Скандичи в Шампионската лига

Капитанът на националния отбор по волейбол Елица Василева от Дупница и тимът на „Савино дел Бене” (Скандичи) се класираха на четвъртфинали на Шампионската лига. Воденият от Масимо Барболини състав надигра ССК „Палмберг” (Шверин) с 3:0 (25:22, 25:13, 25:15) в мач от група “А” на надпреварата в Германия. Скандичи е на лидерската позиция с 12 точки (4 победи, 1 загуба), а Шверин е втори с 8 точки (3 успеха, 2 поражения). Елица Василева бе най-резултатна, като се разписа с 13 точки (1 ас, 1 блокада). Мина Попович добави 10 точки (2 блокади). За съперника Лина Алсмайер завърши с 10 точки (1 ас, 1 блокада). Следващият двубой от надпреварата е днес от 18,00 ч. б.в. срещу полския „Девелопрес СкайрРес” (Жешув). Освен Скандичи за четвъртфиналите се класираха и „Вакъфбанк” (Истанбул), „Еджзаджъбашъ ВитрА” (Истанбул), „Игор Горгонзола” (Новара) и „Хемик” (Полице). В края на януари билет за следващия етап си осигури и „Имоко Волей” (Конеляно).