Дупнишки специалисти бият в Африканската купа по волейбол

Виктор Карагьозов

Статистикът Иван Ясенов и наставникът на „Марек Юнион-Ивкони“ Виктор Карагьозов изведоха „Суахли“ до успех над „Енерджи“ (Руанда) на Иван Боб Огном

Дупнишкият статистик Иван Ясенов продължава да трупа успехи на международната волейболна сцена.
Само няколко седмици след като стана шампион на Либия с „Ал Ахли“, той премина в лагера на отбора, който победи в спора за титлата, а именно – „Суахли“.
Интересното е, че в момента той е в тандем със старши треньора на „Марек Юнион-Ивкони“ Виктор Карагьозов, който в момента е предводител на либийския тим.
Както е известно, сезонът за дупничани приключи преди около месец след две тежки загуби с по 0:3 гейма от „Монтана“ в четвъртфиналната фаза на плейофите. Така двамата свързани с Дупница волейболни специалисти се впуснаха в поредното предизвикателство в Африка.

Иван Ясенов

В първия си мач начело на „Суахли“ те победиха „Енерджи“ от Руанда с 3:1 гейма в двубой от Африканската купа, която се провежда в Тунис. Капитан на руандийския отбор пък е Иван Боб Огном, който игра в Дупница преди две години.
Утре отборът на Ясенов и Карагьозов ще се изправи срещу „СоаЦив“, който е шампион на Кот‘ДИвоар.