Еуфория в Разлог! Пирин надви ЦСКА в петсетова волейболна драма

Пирин Разлог победи ЦСКА с 3:2 гейма (25:20, 25:15, 17:25, 18:25, 15:9) в мач от 15-ия кръг на волейболния елит.

В първия гейм равенството се запази до 12:12, но след две серии от по три поредни точки домакините затвориха частта. Серия от шест поредни точки през втората част им позволи да удвоят преднината си в геймовете.

Столичани успяха да отговорят със серия от седем поредни пункта в третата част и намалиха изоставането си. В четвъртата част “червените” записаха серия от 9:1, която им помогна да възстановят равенството и да изпратят срещата в пети решителен гейм.

В тайбрека “армейците” поведоха с точка при 4:3, но домакините записаха серия от шест поредни точки, която им помогна да затворят гейма с 15:9 и да се поздравят с победата.

Най-резултатен бе Реда Хайкал за гостите с 29 точки.

Пирин Разлог заема 2-рата позиция в класирането с актив от 13 победи и 2 загуби. ЦСКА е 4-и с 11 успеха и 4 поражения.