- Баскетболен клуб „Рилски спортист” – мъже определен за отбор на годината
Общинският съвет в Самоков определи носителите на призовете „Спортист на годината“, „Отбор на годината“ и „Треньор на годината“. Общинарите гласуваха и поощрителни награди в посочените категории.
С приза „Спортист на годината“ бяха удостоени:
1-во място – Красимир Анев – СК „Боровец 2016”, биатлон
2-ро място – Мария Чепилова – ККК „Сатори”, карате киокушин
3-то място – Петър Горняшки – СК „Рилски спортист”, борба
4-то място – Георги Раев – СК „Рилски спортист”, борба
5-о място – Ева Вукадинова – СК „Боровец”, ски алпийски дисциплини
6-о място – Янко Ташев – СМК „Ридо”, мотокрос
7-о място – Красимир Крумов – СК „Рилски спортист”, борба
8-о място – Божидар Димитров – СК „Рилски скиор”, ски бягане
9-о място – Мартина Хаджийска – ККК „Сатори”, карате киокушин
10-о място – Атанас Терзийски – СК „Рилски спортист”, борба
С приза „Треньор на годината”:
1-во място – Людмил Хаджисотиров – БК „Рилски спортист”, баскетбол
2-ро място – Румен Санкийски – ККК „Сатори”, карате киокушин
3-то място – Димитър Магаев – СК „Рилски спортист”, борба
Отбор на годината стана:
Баскетболен клуб „Рилски спортист” – мъже
Определени бяха и поощрителни награди
За най-перспективен млад спортист бяха определени:
- Дани Чолаков – ски бягане
- Здравко Тенев – биатлон
- Павел Марков – ски алпийски дисциплини
- Георги Бързанов – ски алпийски дисциплини
- Александър Огнянов – ски бягане
- Иван Стаменов – бокс
- Борис Петров – сноуборд
- Яна Попова – сноуборд
- Георги Ганджулов – лека атлетика
- Любомир Сусамин – борба
За най-перспективен млад отбор:
- Баскетбол – Отбор момичета до 14 г.
- Баскетбол – Отбор момичета до 12 г.
Поощрителна награда – треньор:
- Иван Стоилов – лека атлетика
- Веселка Тодорова – баскетбол
- Атанас Атанасов – ски алпийски дисциплини
- Леонид Христов – борба
- Елена Дойнова – ски бягане
Наградените ще получат отличията си на официална церемония днес 19 декември (сряда) от 18,00 часа в зала “Арена Самоков”.