Локомотив оглави група А, първа победа за Рилски спортист при девойките

Локомотив София оглави еднолично група А при момичетата U16, печелейки и втория си мач от финалния турнир, докато първи успех в него записа Рилски спортист.

Локомотив София надви убедително Вълци Разград с 69:45 в първия двубой за вторник в зала „Триадица“.

Столичният тим започна много силно мача и след десет минути игра се откъсна с 25:12. Двата отбора играха на приливи и отливи през втория период, а на почивката разликата в полза на Локомотив отново бе солидна – 16 точки. Тимът лимира съперника си едва до 7 през третата четвърт, а преди заключителните десет минути бе напред с 57:30. Вълци Разград спечели с малко последната част, но на практика крайният изход вече бе ясен.

Над всички за победителите бе Теодора Големанска с 20 точки и 10 борби, Михаела Цецкова има 13 точки.

За съперника Юлиана Василева реализира 15 точки със 7 борби, Калина Йорданова се отчете с 11 точки.

След драматичната загуба от Локомотив София след продължение, Рилски спортист записа първи успех в турнира. Тимът от Самоков се наложи убедително над Черноморец 2014 с 82:57, изравнявайки го с баланс 1-1.

Рилецо изигра силно първо полувреме, след което се откъсна с 50:29. След паузата играта бе много по-равностойна, а решителната четвърт започна при 66:46 за баскетболистките на Теодора Петрова. В оставащото време разликата достигна и 30 точки, като мачът се доиграваше. Голямата разлика дойде от грешките, като Черноморец 2014 сбърка фрапантните 46 грешки, от които опонентът му отбеляза  37 точки.

Катрин Бозова бе най-резултатна за успеха със 17 точки и 8 асистенции, но и 5 грешки, 13 точки има Ванеса Гавалюгова.

За съперника Мария Кратункова се отчете с 18 точки и 13 борби със 7 грешки, по 10 точки вкараха Десислава Камалиева (7 борби, 8 грешки) и Ивайла Бакалова (7 борби).