Марек го направи! Дупничани вече са във Втора лига!

Марек го направи! Дупнишкият клуб успя да завоюва промоция във Втора лига и от следващия сезон ще бъде част от професионалния футбол! Въпреки че бяха с един от най-скромните бюджети в Югозапдната трета лига, дупничани показаха невероятен дух и воля за победа през целия сезон и съвсем заслужено постигнаха големия успех!

Това стана факт, след като дупничани се наложиха с 2:1 над Гранит (Владая) като гост, а Беласица и Вихрен не успяха да спечелят своите мачове. Те направиха равенства съответно срещу Рилски спортист и Балкан (Ботевград).

Марекчани поведоха в началото на своя двубой, благодарение на Симеон Димитров, който бе точен още в 8-ата минута.

Минутата бе 58-а, когато тимът от Владая успя да изравни чрез Люцкан Люцканов.

Голът, който вкара Марек във Втора лига бе дело на капитана Александър Близнаков директно от фаул. Това се случи в 79-ата минута, въпреки оспорването на футболистите на домакините, които претендираха, че топката не е преминала голлинията с целия си обем.

По този начин кръг преди края Марек не може да бъде изместен от първото място, водейки с по 4 точки пред петричани и санданчани.