Марек игра достойно, но загуби от Розова долина за Купата на АФЛ

Отборът на Розова Долина спечели Купата на аматьорската футболна лига, след като надвиха с 3:2 Марек. Тимът от Казанлък триумфира с много здрав и интересен мач в Пазарджик, предаде Sportal.

Двата тима спечелиха финалите на своите региони, а след това и полуфиналите. “Розите” се наложиха с 2:0 над Левски (Лом), а дупничани се справиха със същия резултат с Дунав (Русе). Срещата се игра на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик.

След равностойно начало тимът на Марек вдигна темпото и стигна до няколко опасности пред вратата на Пламен Маринов. На два пъти гредата спаси “розите”, а веднъж и стражът се намеси с вещина.

През втората част на полувремето обаче отборът от Казанлък нанесе много сериозен удар, отбелязвайки два гола. Пламен Колев бе автор на попаденията. Първо той откри в 29-ата минута, когато се възползва от разбъркване в наказателното поле и прокара топката над вратаря на Марек.

В 42-ата отново Колев бе герой за има си, след като удвои с хубав далечен шут – 2:0.

В началото на втората част Розова долина нанесе съкрушителен удар. При едно центриране от фаул Цветан Чахов с глава покачи на 3:0.

В 61-ата минута Марек намали. Милен Иванов бе най-съобразителен при едно разбъркване и от близко разстояние вкара за 3:1.

Малко преди края на мача Марек намали изоставането си само на един гол, след като Симеон Димитров изпревари вратаря на розите и с ножичен удар прати топката в мрежата.

До края на мача дупничани наложиха сериозен натиск, но Розова долина успя да удържи напорите им и в крайна сметка триумфираха с купата.

РОЗОВА ДОЛИНА 3:2 МАРЕК
1:0 Колев (29)
2:0 Колев (42)
3:0 Ц. Чахов (50) 3:1 Иванов (61) 3:2 Димитров (84)

РОЗОВА ДОЛИНА: 12. Петър Маринов, 8. Николай Стоичков, 4. Цветан Чахов, 3. Иво Иванов, 22. Данаил Иванов, 10. Атанас Апостолов, 18. Венцислав Иванов, 9. Кольо Чахов, 17. Руси Чернаков, 7. Ахмед Сюнетчиев, 11. Пламен Колев

МАРЕК: 12. Пламен Младенов, 16. Иван Калайджийски, 6. Евгени Тунтев, 44. Христо Каймакански, 25. Тони Стоичков, 77. Милен Иванов, 11. Димитър Владимиров, 14. Александър Близнаков, 32. Васил Калоянов, 13. Веселин Любомиров, 19. Димитър Пантелеев.