Марек изигра най-силния си мач и удари един от лидерите във Втора лига!

Марек записа втора поредна победа във Втора професионална лига, изигравайки най-силния си мач от началото на сезона.
Дупничани се наложиха с 2:0 над един от най-силните отбори в дивизията и кандидат за промоция – Хебър (Пазарджик).

Домакините започнаха леко респектирани от гостите, които преди мача се намираха на второ място в класирането, но след само няколко минути видяха, че могат успешно да се надиграват със съперника.

Дупнишкият клуб поведе още в 10-ата минута, когато Христо Каймакански проби по левия и фланг и центрира в наказателното поле. Няколко футболисти на двата тима се разминаха с топката, преди тя да се озове в Димитър Владимиров, който с премерен удар откри резултата.

До почивката гостите се опитаха да върнат попадението, като най-близо до целта бе Пехливанов, който удари левия страничен стълб на Пламен Младенов.

В началото на втората част Хебър натисна и стигна до няколко добри ситуации за гол, но дупнишкият страж Младенов бе на мястото си и не допусна попадение.

Така се стигна до 63-ата минута, когато Христо Каймакански получи пас зад защитата на тима от Пазарджик и изигра положението като опитен голмайстор, вкарвайки за 2:0.

До края на срещата дупничани не позволиха вратата им да бъде сериозно застрашена и спечелиха много ценни три точки.

В следващия кръг Марек гостува на Струмска слава в Радомир.