“Марек” мина успешно и през Самоков, продължава да е лидер в Трета лига

“Марек” победи с 2:0 “Рилски спортист” насред Самоков и добави много важни три точки към актива си в борбата за промоция във Втора професионална лига.

Началото на срещата определено бе за дупничани, които се стремяха да задържат топката, търсейки ранен гол. Момчетата на наставника Светослав Георгиев изпълниха целта си, като поведоха още след 11 минути игра. Тогава с глава се разписа Васил Калоянов, който се възползва от отлично центриране от фаул на Милен Иванов.

Подобно на първата част, след почивката дупнишкият клуб също започна много активно. Натискът на “Марек” в началото на второто полувреме даде резултат и резултатът стана 2:0 в 60-ата минута, когато точен бе Иван Калайджийски.

С важния си успех марекчани събраха 58 точки и продължават да бъдат лидери в Югозападната трета лига. Основният им конкурент за първото място “Вихрен” също прибави три пункта към актива си, разбивайки у дома “Гранит” (Владая) с 6:1.

В следващия кръг “Марек” приема “Ботев” (Ихтиман) на своя стадион “Бончук”. Срещата е насрочена за събота от 16 часа. В същото време тимът от Сандански гостува в Чепинци на местния “Левски”.