“Марек” отново е на върха след нова разгромна победа!

Дупничани мушнаха петица на Пирин (Разлог), събраха 2000 лева за свой контузен съотборник

“Вихрен” и “Беласица” изгубиха точки, завършвайки наравно съответно с “Оборище” (Панагюрите) и “Балкан” (Ботевград)

“Марек” записа нов разгромен успех, който го изведе на върха в Югозападната трета лига. Дупничани се разправиха с гостуващия “Пирин” (Разлог), вкарвайки му 5 безответни гола.

Домакините поведоха 20 минути след първия съдийски сигнал, когато точен бе Евгени Тунтев. До края на полувремето домакините имаха още няколко положения за гол, но така и не успяха да ги реализират.

Шест минути след подновяването на играта Димитър Владимиров имаше шанс да удвои преднината на “Марек”, но ударът му бе спасен от вратаря на разложани Иван Димитров.

В 67-ата минута Веселин Любомиров вкара много красиво попадение от далечно разстояние, което на практика уби интригата в мача до края. Футболистът на марекчани насочи топката по чудесен начин в левия ъгъл на вратата на гостите и противниковия страж се оказа безпомощен.

Само осем минути по-късно Димитър Владимиров направи резултата класически. Крилото се възползва от добро центриране на Веселин Любомиров и с глава покачи на 3:0.

Минутата бе 82-а, когато Милен Иванов завърши успешно хубава атака на дупнишкия клуб и така резултатът стана 4:0.

Само 120 секунди по-късно Димитър Чечев центрира от десния фланг към Христо Каймакански, който на втора греда и от малък ъгъл промуши топката във вратата, оформяйки крайното 5:0.

След петото попадение феновете на “Марек” започнаха да викат “Още, още” и да приканват любимците си да пишат нова шестица на поредния съперник, както направиха преди няколко дни при разгромната победа с 6:1 над “Перун” насред Кресна. Марекчани съвсем логично намалиха оборотите в последните няколко минутки и дочакаха спокойно последния съдийски сигнал. За първи път от месеци насам на стадиона имаше привърженици, след като в петък стана ясно, че те вече може да бъдат допускани на съоръженията. Дупнишките фенове не спряха да подкрепят любимците си от първата до последната минута.

Междувременно преди мача стана ясно, че играчите, треньорите и шефовете на стадион “Бончук” са събрали са събрали 2000 лева, за да помогнат на футболиста на “Марек” Димитър Илиев. Халфът получи тежка травма и има разкъсани предни кръстни връзки на коляното. Контузията предполага операция и всички в клуба показаха солидарност, събирайки сумата полузащитника. Също така Митко Илиев ще получи и заплата април, макар че не е играл през този месец.

Иначе, с успеха си над „Пирин“ (Разлог) дупничани събраха 66 точки и вече са лидери в Югозападната трета лига. Това стана факт, след като “Вихрен” стигна само до 0:0 при гостуването си на “Оборище” в Панагюрище. Така тимът от Сандански вече е втори с 65 пункта.

В сряда момчетата на наставника Светослав Георгиев гостуват в Гоце Делчев на другия отбор с името „Пирин“ в дивизията. По същото време пък „Вихрен“ и „Беласица“ ще се изправят един срещу друг в Сандански. Днес петричани се издъниха у дома срещу “Балкан” (Ботевград), завършвайки 3:3.

Димитър ИКОНОМОВ

„Марек“: Младенов, Калайджийски, Тунтев, Каймакански, Стоичков (80 – Арсов), М. Иванов, Владимиров (80 – Михалков), Любомиров, Калоянов (80 – Чечев), Близнаков, Панталеев (64 – С. Димитров)
Старши треньор: Светослав Георгиев

„Пирин“ (Разлог): И. Димитров, Бакалов (69 – И.Иванов), Сандев, Фикийн, И. Иванов, Друнчилов, Шапкаров (55 – Кондев), Лефтеров, Хаджиниколов, Н. Димитров, Падарев
Старши треньор: Христо Джоджов