„Марек“ победи с 3:1 ФК „Кюстендил“ за купата на АФЛ

Отборът на ФК „Марек 1915” (Дупница) ще бъде представителят на област Кюстендил в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след победа с 3:1 над ФК „Кюстендил” на стадион „Осогово”. Срещата бе наблюдавана от около 300 зрители.

Футболистите от Дупница решиха изхода от двубоя още през първото полувреме. След попадения на Мирослав Николов, Симеон Димитров и Стойчо Недков, съответно в 9-ата, 13-ата, 36-ата минута. Денислав Костов отбеляза почетното попадение за кюстендилци в 73-ата минута.

„Марек 1915” посреща „Миньор” (Перник) в събота от 17.00 часа, в среща от 7- ия кръг на Трета Югозападна лига. ФК „Кюстендил” е домакин на „Славия”- Граница, в двубой от 4- тия кръг на Четвърта лига – група „Осогово”.