“Марек” със зрелищно 2:2 в Етрополе, доближи се на точка от първото място

“Марек” направи 2:2 при гостуването си на “Чавдар” (Етрополе) в зрелищен двубой от 27-ия кръг на Югозападната трета лига.
Домакините поведоха в резултата през първата част и успяха да удържат преднината си до почивката.

През второто полувреме дупнишкият клуб вдигна значително оборотите и обърна съперника си. Точни за гостите бяха Димитър Панталеев и Иван Калайджийски.
Малко по-късно обаче етрополци реализираха една от атаките си и се добраха до равенството.

По този начин “Марек” спечели една точка и се доближи само на един пункт от лидера “Вихрен”. Тимът от Сандански загуби у дома от ФК “Кюстендил” и остана с 61 точки, докато марекчани вече са с 60. “Беласица” победи “Сливнишки герой” като гост с 2:1 и събра 58 пункта, а тимът от Кюстендил е с 55.

В сряда ще се изиграят двубоите от 23-я кръг, който беше отложен поради лошото време в Югозападна България преди няколко седмици. В него “Марек” гостува на “Перун” в Кресна, а “Вихрен” приема разложкия “Пирин”.