„Марек“ с голяма крачка към Втора лига след бой над „Беласица“

„Марек“ е все по-близо до Втора професионална лига след изключително важната победа над „Беласица“ у дома с 3:1.

Дупничани изиграха много добър мач и съвсем заслужено се поздравиха с успех в лютото югозападно дерби. Двата тима заедно с „Вихрен“ са основните претенденти за първото място в Югозападната трета лига и победата в този двубой имаше цената на 6 точки.

Дупничани откриха резултата още в 6-ата минута, когато точен бе Димитър Панталеев.

Гостите можеха бързо да възстановят равенството, но Патрик Попов нямаше късмет в 17-ата минута, когато удари греда.

В 35-ата минута Марти Таушанов стреля опасно от границата на наказателното поле, но защитникът на домакините Тони Стоичков с глава изби в ъглов удар.
Минутата бе 40-а, когато Карачоров проби по десния фланг и подаде към Стивън Кирилов, който бе съборен в наказателното поле на „Марек“. Главният съдия Димитър Буров не се поколеба и посочи бялата точка. Марти Таушанов се нагърби с изпълнението на дузпата и реализира хладнокръвно за 1:1.

Само четири минути по-късно марекчани отново успяха да излязат напред в резултата. След центриране от ъглов удар Тони Стоичков стреля с глава, стражът на петричани Захари Димитров изби, като при последвалото разбъркване Васил Калоянов се оказа най-съобразителен и прати топката в мрежата на „Беласица“.

В 62-ата минута Васил Калоянов покачи на 3:1 с втория си гол в мача след отлична комбинация с Веселин Любомиров в наказателното поле на гостите. Третият гол за „Марек“ окончателно уби интригата в срещата, като до края интересни голови положения липсваха.

Така дупничани спечелиха дербито и направиха голяма крачка към спечелването на промоция във Втора професионална лига. Те вече имат 55 точки и водят с цели 7 пред „Беласица“, макар че петричани имат и мач по-малко.

Другият претендент за първото място в Югозападната трета лига „Вихрен“ гостува на „Банско“ в понеделник от 16 часа.

Димитър ИКОНОМОВ

„Марек“: Младенов, Калайджийски, Тунтев, Каймакански, Стоичков, Илиев, Владимиров (87 – Михалков), Иванов, Калоянов (87 – Чечев), Любомиров (79 – С. Димитров), Панталеев (61-Дж.Николов)
Старши треньор: Светослав Георгиев

„Беласица“: З. Димитров, Карачоров (80 – Ангелов), А. Димитров, Шамкалов, Гогов, Бояджиев, Таушанов (51 – Стоев), Кирилов, Смилков (65 – Ж. Димитров), Попов, Георгиев
Старши треньор: Саша Симонович