Марек с първа победа във Втора лига след гол в последната минута!

Марек постигна първата си победа след завръщането в професионалния футбол по изключително драматичен начин с гол в последната минута.

Дупничани победиха у дома с 2:1 един от фаворитите за първите места във Втора лига Септември (София).

Пред около 1000 фенове на стадион „Бончук“ двата тима започнаха срещата предпазливо, като нито един от съперниците не се втурна в атака през първите минути.

Все пак домакините бяха една идея по-остри и се опитваха да стигнат до положения пред противниковата врата.

В 24-ата минута новото попълнение Димитър Атанасов подаде към Христо Каймакански, който със страхотен удар не остави никакви шансове вратаря на столичани Николай Банков за 1:0.

Седем минути след почивката влезлият като резерва Росен Йорданов проби отдясно и подаде чудесен час успоредно на голлинията. Димитър Владимиров стигна до топката, но изстрелът му мина близо до дясната греда.

Само четири минути по-късно отново Владимиров бе много близо до гола. Иван Калайджийски постави топката на главата му, но последва нов пропуск на бързоногото крило.

Минутата бе 69-а, когато Симеон Александров, който само преди малко се беше появил в игра, вкара хубаво попадение директно от фаул за 1:1.

Дупнишките фенове през цялото време не спряха да освиркват главния съдия Владимир Вълков и неговите помощници за прекаленото накъсване на играта и вдигането на цели шест жълти картона за домакините. Елитният арбитър раздаваше жълтите картони на марекчани, сякаш са безплатни бонбонки на панаир, което подлуди публиката.

И точно, когато всички в Дупница си мислеха, че съперниците ще поделят по една точка, дойде звездният миг на друга резерва – Димитър Панталеев. Той се възползва по отличен начин от появилия се пред него шанс и хладнокръвно реализира победното попадение, хвърляйки в екстаз феновете на „Бончук“.

В следващия кръг Марек гостува на Янтра. Двубоят е част от междинния кръг и започва от 18 часа в Габрово.