Марек удари Сливнишки герой на „Бончук“

Марек спечели втората си контролна среща за деня, побеждавайки с 2:1 тима на Сливнишки герой, след като преди това направи равен на Нефтохимик (2:2). Двубоят с Героя се игра на епичния стадион „Бончук“ в Дупница.

Резултата откри Джордж Николов в 35-ата минута, когато се разписа с глава и рикошет в страничната греда – 1:0.

В 40-ата минута Димитър Чечев стреля от далечно разстояние, вратаря на гостите не успя да овладее ситуацията и резултатът бе покачен.

Любопитен момент бе, че след като премина голлинията, топката излезе през дупка в мрежата, но попадението естествено бе зачетено.

Тимът от Сливница намали на 2:1 в 52-ата минута, когато удар от близо на Марио Йорданов се оказа успешен.

В този мач Марек игра с доста експериментален състав, предвид първата контрола с Нефтохимик, която завърши само 2 часа преди да започне тази.

Гостите играха доста агресивно и не липсваше напрежение на терена. При конфликтна ситуация в 70-ата минута с червени картони бяха отстранени Антонио Арсов от домакините и Росен Виденов от гостите. Двата отбора доиграха мача с по 11 души.