„Марек Юнион-Ивкони” е четвърти в България при кадетите

Момент от двубоя между дупнишкия клуб и ЦСКА на полуфиналите. Снимка: bgvolleyball.bg
  •  Съвсем малко не достигна на дупничани за бронзовите медали

„Марек Юнион-Ивкони” завърши четвърти на финалите на Държавното първенство по волейбол за кадети. В заключителния етап на надпреварата при родените 2003 и 2004 година дупничани се представиха на високо ниво в столичната зала „Христо Ботев”.
Марекчани успяха да излязат от групата си като втори, което им отреди тежък полуфинал срещу един от фаворитите за титлата, а именно – ЦСКА. В този двубой „армейците” се наложиха с категоричното 3:0 (25:18, 25:19, 28:26) гейма. Така момчетата от Дупница трябваше да се изправят срещу пловдивския „Виктория Волей” в битката за бронзовите медали. Двата тима бяха в предварителна Група „А”, като срещата завърши 3:0 гейма за пловдивчани.
Мачът за третото място обаче беше далеч по-оспорван. Дупничани спечелиха първия гейм с убедителното 25:12, но отстъпиха със 17:25 във втория. Третата част отново бе за „Марек Юнион-Ивкони” след 26:24 в тяхна полза, но „Виктория Волей” изравни след 25:20 в четвъртата. В тайбрека нервите на момчетата от Пловдив се оказаха по-здрави и те успяха да спечелят с 15:10, а с това и срещата с 3:2 гейма.
Столичният „Левски” спечели титлата след победа с 3:2 над вечния си съперник ЦСКА (21:25, 25:20, 22:25, 25:21,15:9). „Берое” (Стара Загора) финишира пети, шести стана столичният „Люлин”, седми „Славия” (София), а на осмо място завърши „Арда” (Кърджали).