Марек Юнион-Ивкони отстъпи на Пирин (Разлог) в петгеймова драма

Марек Юнион-Ивкони загуби от Пирин (Разлог) с 2:3 (20:25, 25:22, 25:22, 22:25, 11:15) пред собствените си фенове в Дупница.

Двубоят бе от първия кръг на новия сезон във волейболния шампионат и предложи на зрителите много интересна петгеймова драма.

Гостите започнаха по-добре в срещата и успяха да спечелят първия гейм при 25:20.

Момчетата на Найден Найденов обаче се мобилизираха и изиграха две много силни части, които съвсем закономерно бяха спечелени на по 22 точки за разложани.

Пирин пък бе далеч по-добрият отбор в четвъртия гейм и печелейки го, докараха нещата до тайбрек.

В решителната пета част тимът от Разлог игра доста освободено и не остави много шансове на дупничани, стигайки до убедителното 9:2. Постепенно Марек Юнион-Ивкони се съвсе и намали разликата, но не успя да обърне нещата в своя полза. Така разложани се поздравиха с първия си успех.

Най-резултатен бе от Пирин Спас Байрев с 25 точки (1 ас), със 17 точки завърши Александър Симеонов(3 блокади). 16 точкиреализира Петър Петров (2 аса, 2 блокади). З

За марекчани Цветелин Цветанов бе над всички с 30 точки (1 ас, 2 блокади), 22 точкидобави Димитър Дулчев(1 ас, 2 блокади), но усилията им не бяха достатъчни за победа.