Марек Юнион-Ивкони се сбори здраво с Черно море, но излезе победител в битката

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) постигнаха първи успех в efbet Супер Волей. Воденият от Найден Найденов тим се наложи над Черно море (Варна) с 3:1 (25:23, 25:27, 29:27, 25:23) в мач от първи кръг на първенството, изигран в югозападния град, след двучасова битка. Марек записа първите си три точки.

До 9:7 Марек доминираше, след което варненци обърнаха. След средата на гейма (14:12) последва равенство, което се запази в следващите минути. В ключовите моменти обаче дупничани се мобилизираха и задържаха темпото, реализирайки четири поредни точки (от 21:23 до 25:23). Така волейболистите на Найден Найденов поведоха в мача. Марек имаше водеща роля отначало, след което съперникът отново изравни и взе превес (13:11). В следващите минути гостите владееха положението, но след 20:17 дупничани се събраха и стопиха преднината. След това играта продължи равностойно, като драмата бе до последно. В крайна сметка “моряците” изравниха резултата в мача след 27:25. Домакините тръгнаха ударно в третия гейм – с 5:1, след което постепенно варненци изравниха (6:6). Впоследствие състезателите на Пламен Христов поведоха (11:8), но не успяха да удържат темпото. В средата на гейма борбата бе за всяка точка, но Марек за пореден път излезе от ситуацията. Дупнишките волейболисти оформиха добра разлика (20:16), обаче съперникът я скъси на едва точка. Това сякаш нахъса играчите на Марек, които стигнаха първи до геймбол (24:21), но не съумяха да отразят и следващите два (24:24). Напрежението се запази, но състезателите от Югозапада демонстрираха повече воля и дух и извоюваха успеха след 29:27. В решителната четвърта част продължи възходящата линия на момчетата на Найден Найденов. Въпреки напора на противника, те успяха да останат стабилни. В ключовите моменти “моряците” се мобилизираха и стопиха разликата на едва точка (21:20). Ситуацията се повтори още веднъж в самия край (24:21), като варненци реализираха серия, но Марек затвори след 25:23 и крайното 3:1 гейма.

MVP стана младият състезател на дупничани Георги Бъчваров.