„Марек Юнион-Ивкони” ще се опита да изпрати 2018 година с успех над „Левски” в София

Дупничани отиват в София с амбицията да се наложат над „Левски”.

„Марек Юнион-Ивкони” ще се опита да изпрати годината по възможно най-добрия начин, а именно с победа над „Левски” (София). Дупничани гостуват в столичната зала „Универсиада” от 18,30 часа, като двубоят им със „сините” закрива волейболната година у нас. Срещите между двата тима винаги са били изключително оспорвани и определено може да им бъде сложен етикет „дерби”.
Интригата се увеличава и от факта, че волейболистите от Дупница и левскарите са съседи в класирането, като „Марек” е 7-и с 13 точки (5 победи и 5 загуби), а тимът от София е на шесто място с актив от 15 пункта (6 успеха и 4 поражения).
През последната седмица дупнишкият клуб успя да подобри представянето си, като записа две поредни победи – с 3:1 гейма над „Дея спорт” (Бургас) в Суперлигата и с 3:2 гейма над „Славия” в София в двубой от четвъртия кръг за Купата на България. Именно затова феновете на волейбола в Дупница се надяват подемът на любимците им да продължи и с успех над „Левски” насред столицата.