„Марек Юнион-Ивкони” ще се опита да сложи край на кошмарната серия с убедителен успех на „Миньор” (Перник)

Дупнишките волейболисти ще търсят първата си победа през 2019 година.

„Марек Юнион-Ивкони” ще се опита да сложи край на негативната си серия от загуби по време на домакинството си срещу „Миньор” (Перник). Дупничани са в серия от пет поредни поражения в Суперлигата и ще дадат всичко от себе си, за да се върнат на победния път. Кошмарната серия на тима от Дупница започна броени дни преди края на миналата година, когато загуби с 0:3 гейма гостуването си на „Левски” в София. Новата година започна с поражение срещу „Хебър” за Купата на България и след това продължи с четири последователни загуби в първенството – 0:3 от „Пирин” (Разлог), 2:3 от „Нефтохимик 2010”, 1:3 от „Добруджа 07” и 2:3 гейма от „Дунав” в Русе.
Сега „Марек Юнион-Ивкони” приема най-слабия отбор във волейболния елит, а именно „Миньор” (Перник) и очакванията на феновете в Дупница са за категорична победа, без дори да бъде загубен гейм. Перничани са твърдо последни в класирането със скромния актив от 6 точки (2 победи и цели 13 загуби). Дупничани пък са 8-и с 15 пункта (5 успеха и 10 поражения). В предишния двубой между двата тима от Югозапада марекчани прегазиха „чуковете” с убедителното 3:0 гейма, като дори унижиха съперника си в първата част, когато го оставиха на срамните 10 точки.
Срещата е насрочена за днес от 18,15 часа в дупнишката зала „Спортна”.