Мартин Бояджиев донесе успеха на Спартак срещу Перун

Снимка – Спартак, архив

В мач от 25 кръг на АОГ Струма се срещнаха отборите на Спартак (Склаве) и Перун (Кресна). Футболистите на двата тима изнесоха много добра продукция, с доста интересни ситуации и добра игра на вратарите на двата отбора. В 35-та минута Георги Латровалиев от отбора на домакините изведе отлично Мартин Бояджиев през вратата на гостите и той изпрати топката неспасяемо във вратата им за 1:0. Пет минути по-късно след центриране от фланга в наказателното поле на гостите Костадинов с глава отблизо не успя да простреля противниковия страж. За отбелязване е, че през първата част на срещата футболистите от Кресна не успяха да създадат нито едно опасно голово положение през вратата на Спартак, пазена от Александър Седелчанов.

След почивката по-настойчивия отбор на терена бе този на Спартак (Склаве). Главният съдия отмени гол на Кирил Мечев в 49-та минута, след като видя вдигнат флаг на асистента си за засада. В 55-та минута при насочена дълга топка към вратата на домакините техният защитник Кирил Мечев игра с ръка, предотвратявайки опасността, но това му костваше червен картон и отстраняване от игра. Независимо от по-малкия брой футболисти на терена, домакините търсеха отбелязване на втори гол, като малко не достигна на Мартин Бояджиев, изскачайки отблизо срещу вратаря на Перун, да го преодолее. До края на срещата имаше повече единоборство в средата на терена. Опитите на гостите за изравнително попадение се оказаха неуспешни, защото защитата на Спартак, водена от капитана Стойчо Герчев  и отличния вратар Александър Седелчанов бяха на ниво и са със съществени заслуги за спечелване на трите точки в този двубой.