Миньор падна лошо в Своге с 1:5

Тимът на Спортист (Своге) разпиля с 5:1 Миньор (Перник) в мач от 19-ия кръг на Втора лига. По този начин “шоколадите” поднесоха подарък на капитана си Борислав Стойчев, който часове преди мача стана баща на момиченце.

Два гола за Спортист отбеляза Кирил Янакиев – в 22-ата и 44-ата минута. За победата се разписаха и Томи Костадинов (37), Айкут Рамадан (70) и Валентин Йосков (76). Единственото попадение за перничани бе дело на Павлин Чиликов в 31-ата минута от двубоя.

Миньор имаше шанс за второ попадение и в 57-ата минута, когато Мирослав Будинов игра с глава, но топката излезе в аут.

Играчите на Ивайло Василев се върнаха към победите в първенството, след като стартираха пролетта с 0:3 от Локомотив (София). “Шоколадите” са на пето място и вече имат актив от 29 точки, докато “чуковете” останаха с 15 точки на 13-то място, като имат една спечелена точка в последните си четири двубоя, в които отбелязаха един гол и допуснаха цели десет.