Миньор (Перник) и Хебър не се победиха в голово шоу

Миньор (Перник) и Хебър завършиха наравно 2:2 в мач от 31-ия кръг на Втора лига. Божидар Васев (9,80) вкара и двата гола за “чуковете”, докато Тодор Чаворски (12-д) и Евгени Игнатов (49) се разписаха за “зелените”.

След този мач Хебър събра 44 точки и остава на шесто място във временното класиране. Миньор е осми с 35 точки.

Миньор поведе в 9-ата минута. Тогава Божидар Васев беше изведен сам срещу Любенов и с хубав удар го преодоля.

Три минути по-късно играч на гостите падна в наказателното поле, подвеждайки съдията, че има съприкосновение с вратаря Леонтиев. Съдията посочи бялата точка, а Тодор Чаворски не сбърка за 1:1.

В началото на второто полувреме обратът за гостите стана факт. Евгени Игнатов беше намерен с чудесно подаване по левия фланг, което елиминира защитата на домакините. Халфът остана само да преодолее Леонтиев и го направи за 1:2.

“Чуковете” натиснаха, но Васев, Садула и Будинов пропуснаха. Десет минути преди края на редовното време по-добрите действия на футболистите на Миньор дадоха резултат. Божидар Васев изпълни блестящо фаул от дясната страна на атаката на домакините, като с левия си крак намери далечния ъгъл на вратата зад Любенов./ Topsport