Миньор продължава без загуба във Втора лига след реми с Монтана

Отборите на Миньор Перник и Монтана не успяха да се победят и завършха наравно при резултат 1:1 в дербито от десетия кръг във Втора лига. Ивайло Димитров откри в 32-ата, но Стефан Христов изравни в 67-ата минута, което се оказа и последното поопадение в срещата. По този начин “чуковете” остават единственият тим, който няма загуба във второто ниво на българския футбол. С тази точка Миньор се изкачва до 4-ата позиция с актив от 20 точки, на 2 зад лидерите Хебър и Етър и колкото третия Спартак Варна. Монтана, от своя страна, е на осмото място с 13 пункта. Домакините имаха инициативата през първите 15 минути на срещата, но до по-интересни положения така и не се стигна. Казаков стреля на два пъти, но при първия случай топката излезе в аут, а при втория защитник на Монтана я отклони в тъч. В 19-ата минута дойде и първата възможност за гостите. Тогава след недобре изчистена топка Стефан Христов стреля от разстояние директно от воле, но Леонтиев изби шута му. В 26-ата минута Ивайло Димитров получи на границата на наказателното поле, успя да е обърне и да вкара с прецизен шут. Попадение обаче бе отменено, тъй като нападателят е извършил нарушение докато си е създавал пространство. 2 минути по-късно бърза атака на гостите доведе до това Йорданов да центрира към Цеков, който стреля от чиста позиция, но Леонтиев успя да се намеси с една ръка. В 32-ата минута “чуковете” все пак успяха да поведат в резултата. След рикошет топката стигна до Ивайло Димитров, който дебнеше на границата на наказателното поле. Той успя да навлезе в пеналтерията, да се пребори със защитник на гостите и в близост от вратарското поле да прокара кълбото под Мюмюнов – 1:0. Второто полувреме започна с неточен удар от далечно разстояние за Монтана в 48-ата минута. Три минути по-късно Фудил стреля опасно, но топката отново излезе в аут. В 66-ата минута Миньор можеше да си вкара автогол, след като Чиликов се хвърли на шпагат в опит да пресече подаване на противников играч, но отклони топката прекалено близко до своята врата. От последвалия корнер обаче Монтана успя да изравни. След центрирането топката бе отклонена с глава и попадна в краката на Стефан Христов, който дебнеше на далечната греда. Той успя да овладее и да се справи с няколко защитници в жълто, след като от малък ъгъл да насочи кълбото във вратата на перничани – 1:1. изстрелът му бе спасен от Ферди Мюмюнов. В следващите минути домакините се втурнаха в атака. Божидар Васев се оказа очи в очи със стража на гостите, който бе излязъл доста напред, за да избие. Веднага след това обаче последва далечен шут към опразнената врата на Монтана, но защитник в синьо изби от голлинията. До края на срещата Миньор натисна в търсене на трите точки, като секунди преди края на срещата Четин Седула стреля опасно, но гостите успяха да се спасят и да измъкнат точка от двубоя./ Gong FT МИНЬОР – МОНТАНА 1:1 1:0 Ивайло Димитров 32′ 1:1 Стефан Христов 67′ Стадион: „Стадион на мира”, Монтана Рефер: Драгомир Драганов, Варна Миньор: 12 Даниел Леонтиев, 20 Андреас Васев , 23 Павлин Чиликов, 24 Георги Купенов, 14 Четин Садула, 15 Емил Ценов, 30 Божидар Васев, 19 Християн Казаков, 13 Добромир Бонев, 17 Иван Вълчанов, 10 Ивайло Димитров Старши треньор: Христо Янев Монтана: 1 Ферди Мюмюнов, 21 Александър Башлиев, 33 Стефан Цонков, 14 Димитър Буров, 2 Стоян Предев, 13 Йордан Йорданов , 7 Лиандро Мартис, 22 Стефан Каменов, 99 Стефан Христов, 17 Бушентуф Фудил, 20 Владислав Цеков Старши треньор: Светлин