“Миньор” стъпи накриво в първия си мач от първенството срещу „Ботев“ в Ихтиман

Отборът на “Ботев” би “Миньор” с 2:1 пред стотина зрители на своя терен в Ихтиман и започна с победа новия сезон. Официален дебют за домакините направи бившият вратар на ЦСКА 1948 Кристиян Деянов, който срещу перничани показа невероятен рефлекс и спаси новите си съотборници от разгром.

През първото полувреме съставите на “Ботев” и “Миньор” хвърлиха много сили в средата на терена и до откриване на резултата не се стигна. В 47-ата минута Стоян Кадифчин  центрира към Тодор Чаворски, който засече топката и я прати в мрежата зад Деянов за 0:1. Десетина минути по-късно при бърза контраатака на ихтиманци Радой Божилов бутна топката във вратата на Даниел Леонтиев за 1:1. В 78-ата минута халфът на домакините Георги Георгиев след рикошет се разписа в пернишката врата за 2:1.

В последните минути на срещата съставът на “чуковете” започна по-често да поглежда към вратата на Кристиян Деянов, но до изравнителен гол не се стигна.