Миньор 2015 остана непобеден след драматичен обрат срещу Спортист (Своге)

Миньор 2015 продължи победната си серия в регион Запад на ББЛ А група. Тимът спечели дербито на кръга срещу Спортист Своге, след като тази вечер в столичната зала „Триадица“ го победи със 78:72 след драматичен обрат в края. Победата бе осма за отбора от Перник, който остава начело в класирането и единствен без загуба до момента. Днешният му съперник, който спечели титлата в региона през миналия сезон, вече е с баланс 4-2.

Двубоят започна сравнително равностойно, но след силни финални минути на първата четвърт баскетболистите на Емил Горанов поведоха с 23:16. Те се откъснаха с 16 точки през втория период, като имаха доста добра успеваемост от далечно разстояние и на почивката бяха напред с 48:37. След паузата настъпи подем в играта на Миньор 2015, който свали разликата само на точка, но преди заключителната четвърт преднината на Спортист отново бе двуцифрена – 66:56. Отборът на Георги Младенов обаче не се отказа и пет минути преди сирената стигна до пълен обрат при 71:70, като до края успя да удържи водачеството си и да спечели.

Кристиян Ставрев бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Георги Бързаков записа 16 точки и 7 борби, Велислав Гълъбов вкара 11 точки, 10 има Мартин Мандалски.