Миньор 2015 се справи с Микс за десета победа при завръщането си в Перник

Лидерът в регион Запад на ББЛ А група Миньор Перник започна с победа 2022 година. На свой терен в неделя вечер тимът надви Микс с 81:65.

След размяна на кошове на старта, баскетболистите на Георги Младенов започнаха да трупат разлика и след десет минути игра се откъснаха с 22:9. Столичният тим обаче подобри играта си през втория период и започна да топи изоставането си, като на почивката от него бяха останали едва 6 точки – 29:35.

Играта продължи да бъде на приливи и отливи и след паузата. Първо домакините дръпнаха със 17 точки, но преди последната част Микс отново се доближи, този път при 51:59. Миньор обаче не позволи разликата да падне още и след категорична заключителна четвърт си осигури успеха.

Кристиян Ставрев се включи силно от пейката с 27 точки и 9 борби. Георги Бързаков реализира 15 точки, с 13 е Георги Дамянов.