Момчетата на Васил Кръстев дерайлираха „Локо” (Генерал Тодоров) осем пъти в Първомай

Дъжд от голове се изсипа на стадиона в Първомай в мача от 9-ия кръг за първенството на областна група „Струма-2” между отборите на „Огражден-1955” и „Локомотив” (Генерал Тодоров). Първите няколко минути протекоха предпазливо и за двата отбора. В 22-рата минута Динчо Георгиев изведе майсторски Стефан Назъров и той от десетина метра изпрати кълбото в далечния ъгъл зад стража на гостите за 1:0. В 33-тата минута Динчо Георгиев изведе Мариян Вангелов отдясно в наказателното поле на гостите и резултатът стана 2:0. В 34-тата минута Стефан Назъров получи топката в центъра на трена от Динчо Георгиев и след силен шут топката се спря в мрежата за 3:0. Две минути по-късно Слави Илиев отдясно насочи топката към Мариян Вангелов и той не сгреши за 4:0. Петия гол през първата част на мача отбеляза отново Мариян Вангелов, който след комбинация със Стефан Назъров отляво простреля стража на „Локомотив”. В самия край на полувремето Стефан Назъров след самостоятелен пробив отляво излъга трима от защитата на „Локо” и насочи кълбото в близкия ъгъл за 6:0. При този резултат съвсем правилно наставникът на домакините Васил Кръстев даде шанс на младите футболисти Костадин Въчков, Иван Цветков, Атанас Пановски, Ивайло Ташев и Тупаров. Всички те се отчетоха по достоен начин за оказаното им доверие, като запазиха игровия превес на отбора на „Огражден”. Иван Цветков уцели веднъж лявата странична греда зад стража на „Локомотив”. Седмото попадение в срещата бе дело на Ивайло Златков от пряк свободен удар в 81-вата минута. Осмото попадение стана в 84-тата минута, когато Иван Цветков със силен шут озори вратаря на гостите, който изби кълбото и в добавката Любо Вангелов не сгреши.
„Гостите не играха добре в този мач. Най-важното за мен е, че не допуснахме груба грешка и отбелязване на гол в нашата врата. Вече сме трети във временното класиране след „Подгорец” и „Светкавица”. В събота ни предстои дерби мач в Коларово срещу местния „Подгорец”, сподели Васил Кръстев – старши треньор на „Огражден 1955”.