Момчетата на „Рилски спортист” спечелиха сребърни отличия от турнира за Купата на БФБ в Ботевград

Сребърните медалисти след церемонията по награждаването в Ботевград.

Нов връх за момчетата на „Рилски спортист” до 12 години! Селекцията на Веселка Тодорова зае второ място в надпреварата за Купата на Българската федерация по баскетбол, състояла се в зала „Георги Христов” в Ботевград.

Малките самоковци стартираха с две убедителни победи участието си в кампанията, като надиграха последователно в групата си съставите на „Академик” (Сф) със 70:51 и „БУБА баскетбол” с 55:41.

На полуфинала представителите на рилския град се справиха с отбора на ЦСКА – 54:38, което им осигури сблъсък с връстниците им от „Балкан” на финала. Умората и домакинското предимство обаче наклониха везните към домакините, които спечелиха трофея с убедителното 81:48.

Лидерът на самоковци Антонио Гелов отбеляза 19 точки във финалния сблъсък, а Георги Станоев и Мариан Кичев добавиха по 5 пункта. Медалистите бяха наградени от играчите на мъжкия представителен тим на „Балкан” Венцислав Петков и Христо Захариев.