Непримирим Рилски навакса 22 точки и удари Апоел с фантастична серия в края

Рилски спортист сътвори неповторим обрат срещу Апоел Ейлат насред Израел и се наложи над силния опонент с 86:83.

Самоковци наваксаха 22 точки изоставане, за да вземат реванш от Ейлат и да покажат, че имат всички аргументи да гонят място напред в групата във ФИБА Къп, предаде Bgbasket.

Рилецо изигра невероятно второ полувреме, а големият герой за тима се казваше Деян Карамфилов с последните шест точки в мача, включително и тези за обрата.

Българският тим изостана още в първата четвърт, а във втория период разликата в полза на Апоел мина 20 точки. Почивката дойде при неприятното 54:35.

Още със стъпването си на терена за второто полувреме обаче играчите на Людмил Хаджисотиров показаха, че нямат никакво намерение да се отказват. Освен че пазеха с всички сили, те бяха и уникални в нападение, като завършваха огромна част от атаките си успешно. Потръгнал веднъж обратът непрекъснато назряваше, но Ейлат с мъки съумяваше да се държи над водата.

Три минути преди края на третата част изоставането от 22 във втория период вече бе нищожни 2 точки.

Домакините няколко пъти поведоха отново с 8-9 точки, но вече Рилски си бе повярвал.

Дори при 83:71 с пет минути до сирената, самоковци не се бяха отказали по никакъв начин.

Те завършиха мача с 14-0! в тези пет минути, а тройка на Карамфилов с 53 секунди до сирената даде преднина на Рилски и възнагради всички техни усилия.

Алекс Симеонов записа страхотен дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби, 18 добави Трей Портър, 14 – Златин Георгиев.