Новият Спортист 1959 (Падеш) спечели точка като гост в Дамяница

В мач от 10 кръг на областна група Струма-1 на отлично подготвения терен в село Дамяница се срещнаха временния водач в групата Локомотив и седмия във временното класиране отбор на Спортист1959 (Падеш). Зрителите, дошли да наблюдават този мач, станаха свидетели на истински футболен спектакъл. Отборът на Локомотив се настани в половината на гостите и всеки момент се очакваше отбелязване на гол във вратата на гостите. Това обаче не се случи, защото постепенно футболистите от Падеш заиграха по-добре и разчитаха на бързи контраатаки, очаквайки гол от капитана си Веско Стойков. До края на първата част на срещата футболистите на Локомотив на два пъти обстрелваха отблизо вратаря на Падеш, но 17 годишният страж Митко Христов пазеше умело вратата си. Така без да бъде отбелязан гол в двете врати през първата част на мача, двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част на срещата футболистите на двата тима заиграха на по-високи обороти и с далеч по-добри и качествени атаки търсеха начин за отбелязване на първо попадение. Напрежението си каза думата. Главният съдия охлади страстите на футболистите с четири жълти картони. Най-чистото голово положение за гостите бе в 68-ма минута, когато Петкашев от 15-тина метра изпрати топката встрани отдясно на вратаря на домакините. В 75-та минута след изпълнение на ъглов удар от страна на домакините топката не бе избита по най-правилния начин, попадна у Валентин Недялков от Локомотив и той не сгреши за 1:0. Това не отчая футболистите на Падеш и те продължиха да играят с хъс за изравняване на резултата. Това се случи в 80-та минута, когато Марти Байов се възползва от грешка на защитата на домакините, отне топката, напредна и я насочи в долния десен ъгъл за 1:1. Последваха силни минути за футболистите на Спортист Падеш, но на няколко пъти те реагираха на отсъжданията на главния съдия. Независимо от равенството, ръководството и треньорския щаб на гостите са доволни от играта на футболистите, на които бе гласувано доверие, защото точката е с много висока цена – постигната е на терена на времения водач на групата – Локомотив Дамяница.