Оборище надигра Спартак (Пловдив) като гост

Първият си контролен мач от зимната подготовка футболистите на Оборище изиграха на стадиона в Калояново срещу колегите си от Спартак (Пловдив). Мачът започна равностойно. Наставникът на тима от Панагюрище КириякосГеоргиу подходи много внимателно в двубоя и следеше отблизо действията на нападателите на домакините, като даваше указания на футболистите си да не им дават възможност да стрелят отблизо. Имаше битка повече в средата на терена и така не се стигна до отбелязване на попадение в двете врати през първата част на мача. Второто полувреме започна с натиск на гостите от Панагюрище. В 58-ма минута арбитърът на мача отсъди дузпа в полза на гостите, която Грозданов превърна в гол за 0:1. Тодор Тимонов – Лимона изскочи в удобна позиция за отбелязване на гол, като от 15-16 метра стреля директно, но топката не успя да изненада вратаря Йотов на Оборище. До края на срещата не се стигна до отбелязване на нови попадения и така отборът на Оборище (Панагюрище) тръгна с победа в контролите си. „Независимо от победата, не ми харесаха нещата на терена, не се игра оня футбол, който аз желая. Явно и умората от тежките натоварвания си каза думата. Дадох шанс за игра на 19 полеви футболисти и двама вратари. Следващият контролен мач ще бъде в сряда, когато ще гостуваме на Левски (Паталеница)”, сподели наставникът на Оборище КириякосГеоргиу.