“Орлетата” с нулево равенство срещу „Царско село”

“Пирин” (Благоевград) и “Царско село” премериха сили в контролна среща. Първата възможност за гол дойде в 11-ата минута, когато Венци Василев стреля с глава покрай вратата след центриране от корнер. Две минути по-късно Стеванович стреля отблизо, Шейтанов се намеси, а след това Милчо Ангелов пропусна отблизо.

В 19-ата минута Станислав Костов стреля на близката греда след центриране от корнер. Минута по-късно Красимир Станоев шутира от дъгата на наказателното поле, но топката мина покрай лявата греда.

В 26-ата минута Попев проби отляво и центрира, топката мина успоредно на голлинията, но никой не успя да я засече. 60 секунди по-късно Красимир Станоев стреля, но вратарят на домакините спаси без проблеми.

Две минути по-късно Йокич шутира фронтално срещу вратата, но Шейтанов улови топката.

В 35-ата минута Бандаловски стреля с глава в аут след изпълнение на корнер.

В 38-ата минута Бенгюзов стреля силно, но топката мина над вратата.

Пет минути по-късно Красимир Станоев напредна с топка в крака и подаде към Мохамед Брахими, който стреля по диагонала в аут.

В 60-ата минута влезлият като резерва за домакините Димо Бакалов стреля, но топката се отби от лявата греда и след това Шейтанов улови.

Пет минути по-късно Мезу засече с глава центриране отляво, но топката мина покрай вратата.

В 75-ата минута Александър Дюлгеров получи контузия в глезена и бе заменен от Асен Либяховски.

Четири минути преди края на срещата Красимир Станоев изпълни пряк свободен удар – аут.

„Пирин”: Димитър Шейтанов, Ивайло Тодоров, Александър Дюлгеров (75-Асен Либяховски), Стилян Николов, Юлиян Попев, Венцислав Бенгюзов, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Спас Георгиев, Мохамед Брахими, Станислав Костов.

„Царско село”: Х.Василев, Бандаловски, В.Василев, Попадийн, Балтанов, Йокич, Шопов, Атанасов, Стиванович, Ангелов. Рез: Я.Георгиев, Д.Георгиев, Кавдански, Нганиони, Андерсон, Бакалов, Мезу, Диаби.

Преди тази контрола „Пирин” победи украинския „Ингулец” 3:2 в контрола, играна на базата в село Рилци.

Резултатът бе открит в 10-ата минута от Иван Тасев, който се възползва от подаване на Гурам Гощелиани след грешка на украински защитник.

В 21-вата минута Николай Бодуров се разписа с глава за 2:0 след центриране от корнер на Антон Карачанаков. Десет минути по-късно „Ингулец” намали разликата в резултата след удар с глава.

Две минути по-късно Манолев стреля по диагонала, но вратарят на „Ингулец” спаси. В 44-тата минута украинците изравниха след прехвърлящ удар.

В 63-тата минута Преслав Йорданов получи пас от Гощелиани и стреля технично от границата на наказателното поле за 3:2.