Официално! „Марек“ се раздели с двамата чужденци

Нападателят ЯяСоу и халфът АлхосейнКейта разтрогнаха по взаимно съгласие

„Марек“ официално се раздели с единствените си двама чужденци в състава ЯяСоу и АлхосейнКейта.
В четвъртък следобед дупнишкият клуб разтрогна договорите си с тъмнокожите футболисти по взаимно съгласие.
И двамата иностранци бяха привлечени на стадион „Бончук“ през лятото след влизането на дупничани в професионалния футбол.
На централния нападател ЯяСоу се възлагаха надежди да раздвижи атаката на тима, но той така и не успя да покаже, че е нещо повече от българските офанзивни футболисти. Сенегалецът с френски паспорт изигра общо 8 мача с екипа на „Марек“, като във всички тях се появяваше като резерва. Нападателят така и не отбеляза гол, като най-фрапиращи бяха пропуските му срещу „Миньор“ в Перник и срещу „Добруджа“ в Дупница. В първия случай той можеше да донесе победата на „Марек“ при резултат 1:1, а във втория при 1:0 за дупничани изпусна на празна врата, след което гостите изравниха и така Соу и съотборниците му изгубиха ценни две точки.
Халфът АлхосейнКейта пък много често дори не намираше място в групата на дупнишкия клуб за официалните мачове. Той се появи в игра срещу „Монтана“ в последните минути, но разочарова.