Пирин отнесе лесно Септември Симитли с 2:0

Отборът на Пирин (Благоевград) спечели без особени проблеми местното дерби срещу Септември (Симитли). “Орлетата” се наложиха с 2:0. Мачът се игра на стадион “Христо Ботев”. По този начин тимът на Уорън Фийни записа шеста поредна победа и изпревари с пет точки втория Локомотив (Сф), който е и с мач по-малко.

Срещата започна с много хъс от страна на Пирин. В 23-ата Станислав Манолев стреля от дъгата, но уцели напречната греда. Към края на първото полувреме Карачанаков центрира от корнер и намери Спас Георгиев, който стреля директно от въздуха и откри резултата – 1:0. В 60-ата минута Конър Хендерсън центрира в наказателното поле от ъглов удар. Александър Дюлгеров с глава насочи топката във вратата на гостите за 2:0.

До края на мача, Септември опита да отбележи попадение, но всички атаки се провалиха.