“Пирин” отстъпи на “Левски” след добро второ полувреме

Пирин отстъпи с 1:2 на Левски в третата си приятелска среща от лятната подготовка, която се проведе в Самоков. Роналдо отбеляза и двата гола още в самото начало на двубоя. Бразилецът бе точен първо в 3-ата минута, след което удвои в 6-ата минута. Пробив на Андрей Йорданов в 31-ата минута завърши с опасно центриране, което бе избито пред голлинията от Цунами. Краси Станоев намали разликата в резултата в 39-ата минута.
“Орлетата” показаха доста по-добра игра през второто полувреме, когато пропуснаха няколко възможности.
Веднага след почивката вратарят на Левски Андреев спря опит на Калоян Тодоров да изравни. Малко по-късно вратарят на Левски изби лошо върната топка от защитника на “сините” Сундберг.
В последните минути Петър Занев имаше възможност да изравни от свободен удар, а Марин Петков стреля слабо от добра позиция.
Буквално в последната минута Георги Миланов с удар от над 30 метра уцели горната греда.
В събота, 25 юни, от 19:00 ч. Пирин посреща Спартак (Варна) в четвъртата си контрола от подготвителния период.