Роналдо изпревари Пеле

“Ювентус” записа първа домакинска победа от близо месец след успех с 4:1 над “Удинезе” в последния мач от 15-ия кръг в Серия “А”. С основен принос за успеха на “бианконерите” бе Кристиано Роналдо, който вкара два и подаде за друг от головете. Така със 758 гола португалецът вече изпревари Пеле (757) по брой попадения в официални мачове. Роналдо има с един гол по-малко от лидера в тази класация – чехо-австриеца Йозеф Бицан. Срещата в Торино обаче не започна добре за “Ювентус” и в първите минути гостите от Удине бяха много по-активни. Родриго де Пол дори прати топката във вратата на Войчех Шчесни, но голът му бе отменен заради докосване на топката до ръката му.
След половин час игра “Ювентус” все пак поведе в резултата, след като Роналдо се възползва от грешка при изнасянето на топката на гостите и с бомбен диагонален удар записа първото си попадение за 2020 година. Малко след почивката Роналдо записа една от редките си асистенции през сезона, подавайки на Федерико Киеза, който покачи на 2:0. В 52-рата минута “Ювентус” стигна и до трети гол чрез Аарън Рамзи, но и този гол бе отменен заради игра с ръка като в случая на Де Пол. Пет минути след тази ситуация Йенс Ларсен можеше да върне един гол за “Удинезе”, но ударът му с глава намери напречната греда. Роналдо вкара втория си гол в мача в 70-ата минута, когато бе изведен сам срещу вратаря от Родриго Бетанкур. Само секунди по-късно “Удинезе” можеше да намали, но отново напречната греда се оказа най-верен помощник на Шчесни след удара на Марвин Зеегелаар. “Удинезе” все пак стигна до почетен гол в първата минута от добавеното време, който бе дело на Зеегелаар. Секунди преди последния съдийски сигнал Пауло Дибала оформи крайното 4:1. С победата “Ювентус” излезе на пето място, като събра 27 точки. “Бианконерите” изостават с 10 от лидера “Милан”, но имат и мач по-малко. “Удинезе” е на 14-о място с 15 точки.