Самоковците Боян Софин и Христо Николов станаха безапелационни шампиони на “Плана Оупън 2017”

Христо НиколовЧетири медала спечелиха самоковските състезатели в надпреварата по ориентиране за купа “Плана Оупън”, състояла се в местността Ярема.

Злато в елитния клас при мъжете грабна Боян Софин. Талантът изпревари достойните си съперници Димитър Желязков (“Вариант 5” – Търговище) и Мартин Пенчев (“Узана” – Габрово).

Над всички при 14-годишните момчета пък бе прогресиращият Христо Николов. Той записа едно първо и две втори места в отделните състезания за радост на треньорския щаб. Съотборникът му в клуб “Соколец” Калоян Георгиев затвърди самоковското превъзходство в категорията с 3-то място и бронзов медал в крайното подреждане.

Христо Манов грабна среброто в отворения клас (дълъг маршрут) след две втори и едно трето място в 3-те дни на състезанието.

Боян СофинДаниела Жаркова този път се размина с място на почетната стълбичка, след като завърши пета при жените над 45 години. Петър Бранков финишира шести в М35, а Лиляна Радева даде сборно седмо време в отворения клас в късия маршрут.

Турнирът бе организиран от столичния клуб по ориентиране “Сердика”, а участие в надпреварата взеха повече от 150 ориентировачи от цялата страна.