Сапаревобанци и младите футболисти на „Славия” направиха голово шоу в контролен мач

Атанас Стоилов

Възпитаниците на Атанас Стоилов от Сапарева баня гостуваха на U-19 на „Славия” и ги победиха с 5:4. „Германея” и младежите на „белите” се срещнаха в контролен мач. Първите две попадения младите слависти отбелязаха след груби грешки в защитата на „Германея” и първото полувреме завърши при резултат 2:0 за столичани. През втората част на мача бяха отбелязани още седем гола в двете врати. В 60-ата минута Малин Иванов след центриране отдясно в наказателното поле на „белите” с глава намали на 2:1. Последва нова груба грешка на защитата на тима от Сапарева баня и бе отсъдена дузпа, която „белите” превърнаха в гол за 3:1. Четири минути по-късно Виктор Теодосиев при образцова атака на „Германея” успя да намали на 3:2. Последваха силни минути до края на мача от страна на футболистите на „Германея” и трудът им се увенча с нови голове, като три от тях бяха дело на отлично играещия този контролен мач Димитър Чечев, който извоюва победата на своя отбор с 5:4 като гост. Един гол отбелязаха и младите слависти.
След мача старши треньорът на „Германея” (Сапарева баня) Атанас Стоилов сподели: „Заслужена победа за моите възпитаници. Владеехме повече топката през по-голямата част от мача. Имахме и повече голови положения, но не успяхме да ги реализираме. През второто полувреме Димитър Чечев напомни за себе си от най-доброто си време на терена и бе с най-голяма заслуга, за да се поздрави с пълен успех в този двубой. Дадох нов шанс на футболисти, които искат да играят при нас, но кои ще продължат да носят фланелката на „Германея”, ще обявя едва след последния контролен мач от зимната подготовка, който ще играем на стадион Драгалевци в събота, 16 февруари, от 15,30 часа срещу отбора на „Гранит” (Владая)”.