„Светкавица” претърпя загуба от „Калабак”, Стивън Манов аут в 10-ата минута

Очакванията на президента и футболистите на „Светкавица” да изнесат успешен мач срещу отбора на Самуилово не се оправдаха. И в този мач учудващо отборът на домакините не бе онова, което бяха свикнали да гледат зрителите през изминалото първенство. Отборът на гостите с далеч по-добра игра и повече желание за победа съвсем заслужено спечели трите точки. В 10-ата минута главният съдия Росен Стоянов показа жълт, а след това и червен картон на Стивън Манов от отбора на гостите и ги остави с човек по-малко до края на двубоя. Това сякаш мобилизира още повече футболистите на „Калабак” (Самуилово) и набързо Васил Василев отбеляза две попадения за отбора си. В 55-ата минута след центриране отдясно на Георги Тодоров Георги Кокалков от отбора на „Светкавица” с глава изпрати топката в мрежата зад стража на „Калабак” за 1:2. 11 минути по-късно отново Васил Василев охлади надеждите на колегите си от Митиново, направи хеттрик – 3:1, и победата на отбора си класическа. До края на срещата до отбелязване на нови попадения не се стигна. С тази победа отборът на „Калабак” (Самуилово) вече е на 4-то място в областна група „Струма-2” с 26 точки, изоставайки с 3 от „Струма” (Марикостиново), 4 от „Подгорец” (Коларово) и 6 от лидера „Огражден 1955”.

„Надиграхме тотално отбора на домакините „Светкавица” (Митиново), макар и с 10 човека, и при по-точен мерник можеше да победим с по-голяма разлика. Радващото е, че продължаваме да играем успешно, независимо къде и срещу кои отбори, и то  само с местни момчета. От мач на мач ставаме все по-силни и с този колектив ни очаква добро бъдеще”, сподели кметът на село Самуилово Кирил Стоянов.