Сензация! След два поредни триумфа – Рилски спортист аут от Купата

Снимка: LAP.BG

Участието на Рилски спортист (Самоков) в тазгодишното издание на Купата на България приключи!

След две поредни години, в които тимът тримфира с отличието, във вторник отборът загуби в първия четвъртфинален сблъсък от надпреварата от Черноморец Бургас със 78-82 след продължение.

Началото на двубоя по никакъв начин не предвещаваше такъв драматичен развой на събитията, както и загуба.

Още от първата част на двубоя Рилски поведе, като преднината на тима стигна 16 точки.

В този момент последва недопустимо отпускане в редиците на Рилски, след което бургаския тим успя да свали изоставането си до само 6 точки преди двата тима да се оттеглят на полувремето.

След почивката бургаският тим продължи с добрата си игра и стигна до пълен обрат. Людмил Хаджисотиров поиска прекъсване, а резултатът от него бе равенство.

То обаче се задържа твърде малко, защото играчите от Бургас до края на третия период записаха серия от 8-0, която им позволи да водят преди последната четвърт с 48- 56.

Със старта на четвъртата част Деян Карамфилов и Брендън Рандолф поведоха съотборниците към обрат, който се случи само 2 минути след подновяването на играта.

Все пак играчите на Черноморец не се пречупиха и отново стигнаха до равенството. Последва размяна на кошове за двата отбора, като след нея Рилски имаше притежание на топката и предимство от 2 точки 57 секунди преди края на мача.

В този момент Александър Янев проби и даде отличен пас към Димаджио Уигинс, който обаче се засуети под коша и бе чадърен.

В последвалата атака бургазлии отбелязаха и резултатът отново бе изравнен.

Треньорският щаб на Рилски спортист поиска ново прекъсване, след което Деян Карамфилов пропусна стрелба, Тъкър от Черноморец овладя топката и се опита да донесе победата на своя тим, но и той пропусна, а мачът отиде в продължение.

В допълнителното време баскетболистите на Черноморец успяха да поведат с 3 точки, но Сашо Янев взе нещата в свои ръце и след няколко добри нападения успя да изведе Рилски с 2 точки напред при 1:42 минути преди края на срещата.

Бургазлии все така не се предаваха и след 4 точки на Тъкър и 2 на Боянов Черноморец отново излезе напред с 4.

Чавдар Костов върна 2 точки от наказателната линия, след което последва бърз фаул, но Тъкър не сгреши при изпълнението при изпълнението му и подпечата победата на тима си със 78- 82.

Най-резултатен в мача за Рилски спортист бе Александър Янев с 16 точки и 8 борби, 15 отбеляза Брендън Рандълф, а с 13 остана Чавдар Костов.