„Спартак” (Плевен) победи с 3:1 „Банско” в Склаве

27-15-03-00648150

Много добра игра изнесоха футболистите на „Банско” в контролен мач, игран на терена в Склаве, срещу отбора на „Спартак” (Плевен), но загубиха срещата заради груби грешки в защитния вал и неточности на нападателите. Първия гол в срещата отбеляза Крис Гади в 39-ата минута, възползвайки се от колективна грешка на тима от Банско в защита. На два пъти Калоян Бонев изскочи сам срещу вратаря на „Спартак”, но по веднъж с крак и глава не бе точен отблизо. Втората част на срещата започна равностойно за двата тима. За пет минути – от 48-ата до 53-тата, Тихомир Тодоров и Кевин се възползваха от нови детински грешки в защитата на „Банско” и резултатът стана 3:0. От този момент нататък футболистите на „Банско” заиграха на още по-високи обороти и опасностите пред вратата на „Спартак” (Плевен) се редуваха една след друга, но отново нападателите не бяха с точен мерник. В 65-тата минута нигериецът Сами Жегаде успя да намали на 3:1. До края на срещата непростими пропуски за отбора на „Банско” направиха Любо Витанов и Атанас Чепилов.